Motyw podstrony

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Jest to rodzaj świadczenia pieniężnego, o jaki może starać się osoba poszkodowana od podmiotu, który wywołał uszczerbek powstały w wyniku danego zdarzenia, a który negatywnie odbił się na osobie, która go doznała. W prostszym języku, odszkodowaniem można nazwać zwyczajnie obowiązek za swoje czyny, jest swoistą konsekwencją skutków działań, które podejmuje dana osoba, instytucja, a które negatywnie odbijają się na innych. Wysokość tego rodzaju świadczenia pieniężnego obejmuje nie tylko zwrot za szkodę, ale również jest to cały koszt utraconych korzyści, czyli tego co ofiara zdarzenia mogłaby osiągnąć, gdyby nie wypadek.

Specjalny rodzaj odszkodowania - zadośćuczynienie

W przypadku uszczerbku na zdrowiu, ofiara zdarzenia może ubiegać się o zadośćuczynienie, czyli uzyskanie korzyści majątkowej, która jest rekompensatą za szkodę niemajątkową. Oczywiście może to dotknąć nie tylko kwestii zdrowotnych, tak jak na przykład uszkodzenie ciała, ale również innych krzywd. Może ono być wypłacone również za krzywdy wyrządzone na tyle psychicznym, a także wszelkiego rodzaju naruszenia dóbr i interesów uprawnionego, a które nie wywołuje żadnych szkód w jego majątku.

Sposoby ustalenia wysokości odszkodowania

Zdecydowanie najczęściej wysokość świadczenia pieniężnego ustalana jest na podstawie specjalnie przygotowanych tabelek danej ubezpieczalni, w której opłaca się składki. Czasami jednak, jeśli ofiara zdarzenia czuje się potraktowana niesprawiedliwie, możliwe jest sądowne ustalanie wartości świadczenia. W takim wypadku jego wysokość ustalana jest przez sąd, nie zaś przez wewnętrzne reguły danej firmy ubezpieczeniowej.

Główne typy rekompensat pieniężnych

W naszej kancelarii prawnej zajmujemy się świadczeniem pomocy w zakresie walki o rekompensatę pieniężną. Zajmujemy się przede wszystkimi odszkodowaniem:

Duże Odszkodowania Sp. z o.o.
Ul.Opaczewska 44 lok. 9
02-372 Warszawa

NIP: 525 24 24 512
KRS: 0000304688

Sekretariat:
22 627 46 33
info@duzeodszkodowania.com

Odszkodowania powypadkowe:
531 200 351

Odszkodowania medyczne:
531 200 352

Inne odszkodowania i służebności:
22 627 46 33

Kontakt
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem