Motyw podstrony

Czy każdą szkodę z ubezpieczenia OC zlikwidujemy u swojego Ubezpieczyciela?

Nowością na naszym krajowym rynku ubezpieczeń jest wprowadzona przez PZU S.A. i Wartę S.A. bezpośrednia likwidacja szkody, w skrócie BLS.

Polega ona na możliwości dochodzenia wypłaty odszkodowania za wypadek komunikacyjny nie od towarzystwa ubezpieczeń sprawcy wypadku, które było standardem, ale od Ubezpieczyciela u którego poszkodowany ma wykupioną polisę OC. Rozwiązanie to ma swoje jasne i ciemne strony, jednakże w tym artykule wskażemy tylko jakie Zakłady Ubezpieczeń zdecydowały się na wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkody z OC oraz z jakich szkód nie zlikwidujemy korzystając z instytucji BLS.

Na ten moment z likwidacji szkody w swoim Towarzystwie Ubezpieczeń będziesz mógł skorzystać wyłącznie w przypadku, gdy mamy do czynienia ze szkodą na pojeździe. Szkody na osobie nie są likwidowane w ten sposób. Nadto, należy pamiętać, że w wypadku nie mogą uczestniczyć więcej niż dwa pojazdy by można było skorzystać z likidacji szkody z ubezpieczenia OC u Ubezpieczyciela poszkodowanego.

Uwaga! Szkodę na osobie nadal należy zgłaszać Ubezpieczycielowi sprawcy.

Niektórzy Ubezpieczyciele wprowadzili limity do których likwidują szkody rzeczowe bezpośrednio. Przykładowo w Liberty Direct czy w Ergo Hestia zlikwidujemy szkodę bezpośrednio, jeżeli sprawca kolizji jest znany, żaden z uczestników kolizji nie doznał w jej trakcie obrażeń ciała, a wartość szkody nie przekracza 30 000,00 złotych. W Warcie limit ten wynosi 5 000,00 złotych.

Ubezpieczyciele z BLS

Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeń zdecydowały się na wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkody. Aktualnie z tej instytucji mogą skorzystać wyłącznie ubezpieczający się w:

  • PZU S.A.
  • Warta S.A.
  • Uniqua S.A.
  • Allianz S.A.
  • Hestia S.A.
  • Gothaer S.A.
  • Liberty Direct S.A.

Posiadacze ubezpieczenia OC w Compensa S.A. będą mogli skorzystać tam z BLS, ale tylko jeżeli zdecydują się na wykupienie takiej opcji przy zakupie ubezpieczenia OC.

Duże Odszkodowania Sp. z o.o.
Ul.Opaczewska 44 lok. 9
02-372 Warszawa

NIP: 525 24 24 512
KRS: 0000304688

Sekretariat:
22 627 46 33
info@duzeodszkodowania.com

Odszkodowania powypadkowe:
531 200 351

Odszkodowania medyczne:
531 200 352

Inne odszkodowania i służebności:
22 627 46 33

Kontakt
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem